V Í T E J T E
Hotel RICHTR

Okolí

V blízkosti města jsou Moravskoslezské Beskydy (dostupné za cca 30 min.autem), které jsou největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. V Beskydech je množství turistických tras, na jejich úpatí se nachází golfová hřiště (Ostravice, Čeladná), pro milovníky koní jízdárny (REIT – Morávka) a v zimní sezóně sjezdovky, včetně sjezdovek s umělým osvětlením a běžkařské trasy.

Nejbližší autobusová zastávka je (cca 70 m) stejně jako vlaková stanice. Od hotelu do historického centra Místku je vzdálenost 500 m, do historického centra Frýdku 1100 m. Nejbližší nákupní centrum (300 m), restaurace s kuchyní (50 m), kadeřnictví (50 m) a bankomat (100 m). Nová odbavovací hala letiště v Mošnově se nachází cca 19 km od hotelu RICHT a cesta autem trvá přibližně 20 min.

V centru města Frýdku - Místku naleznete vše od obchůdků, přes divadla a kina, zdravotnická zařízení, až po kadeřnictví, kosmetické salóny, posilovny a fitnesscentra. Zimní stadion, plavecký bazén, tenisové kurty, fotbalová hřiště a veškeré sportovní vyžití je snadno dostupné z hotelu. Nejbližší infocentrum je vzdáleno 3 zastávky autobusem (cca 6 min.)

 


Frýdecký zámek

Frýdecký zámek

Zámek – dříve gotický zeměpanský hrad ze 14. století sloužil k ochraně obchodní cesty při zemské hranici – byl zrekonstruován v barokním stylu. Sídlí zde Muzeum Beskyd. Dnešní zámek nabízí prohlídku nového zámeckého okruhu se zámeckými interiéry, rytířským sálem s 35 erby slezské šlechty, ukázku dobového nábytku, vyhlídkovou věž – gloriet, kapli sv. Barbory a další zajímavosti.


Aquapark Olešná

Aquapark Olešná

Letní aquapark patří mezi největší a nejmodernejší nerezové aquaparky vČeské republice. Je umísten vpříjemném prostředí přehrady Olešná s výhledem na Beskydy a nabízí prostror pro rekreaci a relaxaci. Krytý aquapark je součástí komplexu a celoročne poskytuje nezapomenutelné zážitky dětem i dospělým. Z mnoha atrakcí je todivoká řeka, tobogán, proudový kanál, dětský koutek a wellness.


Pustevny

Pustevny

Horskému sídlu Pustevny (1018 m) - pojmenované po poustevnících, kteří zde žili - dominují dřevěné stavby v lidovém slohu. Významný slovenský architekt Dušan Jurkovič navrhl dřevěné srubové stavby s bohatým stylizovaným dekorem (Libušín a Maměnka). Nejzajímavější a rozhodně nejpohodlnější cestování na Pustevny zprostředkujesedačková lanová dráha z Trojanovic.


Tarzánie

Tarzanie

Horský lanový park Tarzanie nacházejíci se ve Trojanovicích nabízí lanové a adrenalinové aktivity pro celou rodinu. Překážkové trasy jsou různé obtížnosti od nejjednodušší až po speciální adrenalínovou výzvu. V Tarzanii najdete i další zábavné atrakce jako trampolíny, trikke (cesta pozoruhodným vozítkem) nebo tarbing (koulení v pruhledné kouli).


Landek Park

Landek Park

Hornické muzeum Landek Park je největší muzeum vČeské republice. Obsahuje zachovalý areál Dolu Anselm. Kromě povrchové expozice strojů a zařízení, podzemní expozice a expozice báňské záchranářství zde naleznete rekonstrukci sídliště lovců mamutů. V areálu jsou také četná sportoviště, jako hřiště pro plážový volejbal, tenisové kurty, cyklokrosová dráha či vodácké a lanové centrum.


Hukvaldský hrad

Hukvaldský hrad

Hrad Hukvaldy - kdysi jeden znejvětších moravských hradů – byl budován postupně od konce 13. až do poloviny 18. století. Jeho hlavní funkcí bylo strážit důležitou obchodní stesku spojující Olomouc sKrakovem. Dnes je částečně obnovenou hradní zříceninou a dějištěm Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkovy Hukvaldy i dalších zajímavých kulturních produkcí.


Stodolní ulice

Stodolní ulice

Tato ulice Vás bude bavit, nikdy nespí! Nachází se v centru Ostravy. Je unikátní fenomén ostravského společenského života. Nepřeberné množství akcí a hudebního stylu, rozmanitých klubů s různorodými interiéry. V ulici samotné a v jejím těsném okolí se nachádzejí desítky barů a reastaurací, které jsou hodně navštěvovány mladou a střední generací.


Hrad Štramberk

Hrad Štramberk

Zřícenina hradu snepřehlédnutelnou gotickou věží – Trůba, která slouží jako rozhledna. Hrad Štramberk byl založen koncem 13. století jako centrum zbylého zeměpanského majetku. Poblíž se nachází městský park Národní sad sgalerii soch a sjeskyní Šipka, která se proslavila nalezem „Šipecká čelist“. Patrně nejznámější jsou zdejší vyhlášené Štramberské uši – perníkové kornouty.


Golfová hřiště

Golfová hřiště

Hrajete rádi golf, anebo toužíte vyzkoušet jaká tato hra je a jestli dokážete míček odpálit dostatečně daleko? Pak neváhejte vyzkoušet velkorysé profesionálne designované 18ti jamkové hřiště Ostravice, které projektoval americký architekt nebo vynikajíci moderní 36 jamkové hřistě evropských parametrů vČeladné. Za zmínku rozhodně stojí i 18ti jamkové hřiště Ropice navržené rakouským architektem.


REIT jízdárna

REIT jizdárna

Vkrásném prostředí Beskyd, vúdolí řeky Morávky se nachází REIT jizdárna pod Lipovým, kde Vás čeká spousta zábavy – kone, vyjížďky bryčkou, koňobus, detský koutek a pohodová atmosféra.

Booking 8.5/10
Hotel RICHTR hodnocení